اگه هم حساس باشی هم دلت نخواد کسی را برنجونی ! بعد از یه مدت میبینی خودت را دور کردی از همه و کم کم داری تنها میشی .اگه آدم برون گرایی باشی این تنهایی خیلی واست آزار دهنده میشه تا جایی که تصمیم می گیری خودت را تغییر بدی. کلی بحث روانشناسی گوش میدی و سعی می کنی روی خودت کار کنی.

اولین و مهم ترین چیزی که باید واسه خودت جا بندازی اینه  : "با دوستان مروت با دشمنان *مدارا " و البته صرفا با مدارا مشکل حساس بودن حل نمیشه پس نکته ی دومی که باید یاد بگیری اینه : "حرف آدم ها باد هواست" اگه جدای از احترام ظاهری تو ذهنت هم سعی می کردی به کرامت نفس آدم ها احترام بگذاری جا انداختن این جمله واست کلی زمان می بره .

در مسیر تغییر یه کتاب خوب پیدا می کنی که راه های خوبی واست داره

هیچ چیز نمی تواند ناراحتم کند آره هیچ چیز از آلبرت الیس

و بعد از اون با کتاب

راه های رهایی از مشکلات بین فردی / متیو مک کی آشنا میشی که مبناش خوب کردن حال خودت هست و در طی مسیر خوب شدن حال خودت بقیه ی آدم ها را اولش می تونی تحمل کنی و یکم بعدتر میتونی دوستشون داشته باشی!

بعدش یاد می گیری با خودت بیشتر صحبت کنی! واسه رفتار آدم ها توجیه بیاری ، به خاطر سکوت هات با خدا معامله کنی!!! ( مثلا وقتی حس می کنی یکی داره سعی میکنه با حرفاش عصبانیت کنه این میاد به ذهنت که اون کیه که بخواد منو عصبانی کنه و این حاست که می فهمی تلاش هات واسه باد هوا دونستن حرف مردم داره جواب میده.)

کار دیگه ای که انجام میدی این هست که روی تغذیه ات یه بررسی جدی انجام بدی و سعی کنی

طبع غذاها را درست بشناسی و غذاهایی که با

طبیعتت جور نیست کمتر استفاده کنی( مثلا کافئین را حذف کنی!)

و با توجه به طبع و شخصیت و جسمت یه ورزش را به برنامه روزانه ات اضافه کن.

 

نکته ی مهم:

 در این مسیر هر چند وقت یک بار باید سنجش رفتاری بذاری! معیارت هم نظر عزیزانت باشه که مدت زمان طولانی تری را با تو می گذرونند .

                                   

  

خواهرانه : اگر متاهل هستید یا در آستانه ازدواج قرار دارید کتاب "مهارت های شویی" نوشته متیو مک کی خیلی مفید است.

*دشمن یکیش هم زیاده .به شخصه اگه حس کنم تو یه ارتباط با وجود تلاشم ! بازم طرف مقابل از تلاشش برای ناخشنود کردنم چیزی کم نمیذاره و کلا آدم گرفتاریه- و البته اون شخص از ارحامم نباشه- رابطه را قطع می کنم و اگه قطع به صلاح نبود کمش می کنم.شما اگه انرژی برای تحمل دارید یا رابطه ها واستون فرعی و اصلی نداره قطعا این روش مفید نخواهد بود

+پست های طعم دار

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شاید فردا تابلو روان تری دی پانل قیمت تری دی وال پایگاه شهید ذبیحی روستای چمازکلا آموزش آرایشگری بی مهر رخت روز مرا نور نمانده است آقای گرافیک سایه های بیداری تبلیغات در اینستاگرام | تبلیغات استوری اینستاگرام | تبلیغات در گوگل مرجع کنکور ایران